הרב אהרן דב הלפרין
הרב אהרן דב הלפרין צילום: שטורעם
מדינת היהודים?! ● מאמר דעה

איזה עתיד נשקף למדינה שבית-המשפט-העליון שלה לא מאפשר להרוס בתי מחבלים-מרצחים, אך מצווה להרוס בית של קצין מצטיין, שמסר את נפשו להגנת חייליו, באחד מגילויי הגבורה וההקרבה המצמררים בתולדות המדינה? ● הרב אהרן דב הלפרין במאמר נוקב
הרב אהרן דב הלפרין

"בשביל מה ובשביל מי", כך שאלה השבוע בכאב רב, בראיון ל'יום הזיכרון', אמו של רב-סרן רועי קליין הי"ד, וריגשה רבים מאזרחי ישראל. הכתב הלא-דתי ולא-ימני, שציטט את דברי האם –  בציינו כי מערכת הביטחון מנסה בכל כוחה לדחות שוב את הריסת הבית שבו התגורר רועי –סיים בשאלה: "מה ניתן לומר לגברת קליין, האם השכולה?" 

רועי קליין הי"ד, הקצין שהשליך חייו מנגד כדי להציל את חיי חייליו, נתפס על-ידי הבג"ץ של מדינת היהודים כפושע מסוכן שיש להחריב את ביתו. יותר נכון, את הבית שמתגוררים בו היום רק אלמנתו וילדיהם, כי הוא עצמו סיים את חייו, במסירות-נפש שאין דומה לה, במלחמת לבנון השנייה.

לפני למעלה מחצי שנה החליט הבג"ץ כי רועי קליין הי"ד, שזינק על רימון שנחת ליד חייליו ובלם בגופו את הפיצוץ כולו – הוא עבריין, שכן בא לגור בשכונה של היישוב עלי, שכונה שנבנתה על ידי הסוכנות היהודית ושהתשתיות שלה הוכשרו על ידי משרד השיכון. הבג"ץ, אטום הרגש וקהה החושים, שלא מאפשר הריסת ביתם של מחבלים מרצחים, קיבל את טענת תנועת שלום עכשיו והורה להרוס את הבית שנבנה עבור רועי ואשתו על ידי רשויות המדינה.

זה אותו בג"ץ ישראלי, שבניגוד למה שנעשה ל'פושעי הולילנד' – לא הסכים בשום-אופן להיענות לבקשת הפרקליטות להכניס את ענת קם לתוך הכלא. נכון, הוא גינה מאד את מעשיה ואף החמיר מעט בתנאי הלוקסוס של 'מעצר-בית'. אך להשליכה ממש לכלא?! הרי סוף-סוף  היא מהנאורים, אחת משלנו! את מעשה הבגידה והריגול – המאד-חמורים אמנם – היא ביצעה בתום-לב, רק בשל 'צו-מצפונה' שלא מניח לה להירדם בלילות כשצה"ל מבצע פשעי מלחמה.

ביתם של 'מחבלים מתאבדים' לא ייהרס. אדרבה – הורי המחבל, או אשתו וילדיו, יקבלו קצבה מהביטוח הלאומי, כך הורה הבג"ץ הנאור. מאות צווי הריסה שהוצאו נגד בתים של ערבים, משני עברי הקו הירוק, אינם מבוצעים בהוראת השלטונות. רק רועי קליין הי"ד, הקצין שטובת המדינה וטובת חייליו היו חשובים לו מחייו שלו – הוא נחשב ל'פורע-חוק' ועל כן חייבים להרוס את ביתו.

לסדום היינו, לעמורה דמינו.

המשך המאמר הנוקב והמאלף -  השבוע ב"כפר-חב"ד".

ח' באייר תש"ע