ב"ה יום שלישי, ט"ז שבט תשפ"ב | 18.01.22
הרב בלוי, כותב המאמר, על רקע רמב"ם השלם
הרב בלוי, כותב המאמר, על רקע רמב"ם השלם צילום: שטורעם
ההיסטוריה חוזרת ● "סיום" בד' אמותיו של הרמב"ם

סיום הרמב"ם המיוחד והמאוחד של שנת תשע"ב, הנדיר בסגולתו ובאיחודו את המסלולים השונים, ובמפגש המחזורי העשרוני שלו (עשר + שלושים) - מוביל אותנו לחגיגה תאומה ומדהימה שהתרחשה בד' אמותיו של הרמב"ם ובידיעתו בפרבר קהירי שבמצרים ● תחת הכותרת "משה שמח בשמחת תורה", מגולל הרב פרץ בלוי עורך "משנה תורה השלם" של ההוצאה לאור "חזק" את התגלית ההיסטורית המרתקת ● המאמר מתמקד בכמה אמירות שבשיחות הרבי, ומגלה כי הרבי מצא תימוכין והשלמת עדויות היסטוריות נדירות כפי שהן "מקופלות" ומרומזות בדברי הרמב"ם עצמו
מערכת שטורעם

סיום הרמב"ם המיוחד והמאוחד של שנת תשע"ב, הנדיר בסגולתו ובאיחודו את המסלולים השונים, ובמפגש המחזורי העשרוני שלו (עשר + שלושים) - מוביל אותנו לחגיגה תאומה ומדהימה שהתרחשה בד' אמותיו של הרמב"ם ובידיעתו בפרבר קהירי שבמצרים.

ההתרחשות, שתועדה בעדויות היסטוריות מרתקות, מדהימה בהקבלתה לאירוע של סיום הרמב"ם תשע"ב. תחת הכותרת "משה שמח בשמחת תורה", מגולל הרב פרץ בלוי עורך "משנה תורה השלם" של ההוצאה לאור "חזק" את התגלית ההיסטורית המרתקת.

הדברים נחשפים באמצעות מעקב צמוד, צעד אחר צעד, בהנחיית 'אבני דרך' שהציב הרבי בשיחותיו הקדושות בכמה הזדמנויות, החל משיחה קדושה לפני 44 שנה. ובפיענוח עומק כוונתו הקדושה.

המאמר מתמקד בכמה אמירות שבשיחות הרבי, ומגלה כי הרבי מצא תימוכין והשלמת עדויות היסטוריות נדירות כפי שהן "מקופלות" ומרומזות בדברי הרמב"ם עצמו בספרו "משנה תורה".

ח' באדר תשע"ב
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
9
1. מאמר מאלף
המוכיח שוב עד כמה עיניו הקדושות של הרבי רואות כל דבר בתורה שבכתב ובעל פה, אפילו בספרים הכי נידחים, וכל זה בלי מחשב ובלי תקליטורים למיניהם.
ח' באדר תשע"ב
2. פרץ הנכבד
בשביל מה נוגע לשלימות המאמר הערה מספר 17 בדיוק?
ח' באדר תשע"ב
3. אין על המאמרים האלה
מאמרים בסגנון תורני לייט, מנוסחים בצורה חדשנית ומרתקת ושובת לב.
לכל הגולשים שאוהבים את הסגנון מאמריו של הרב בלוי, יש כאן באתר מדור שנקרא "דברי סופרים" ושם הרב בלוי מפרסם באופן עצמאי את כל מאמריו.
ח' באדר תשע"ב
4. יפה מאד
ח' באדר תשע"ב
5. מאמר יפה. הדרך הכי טובה שאני מכיר היא הביאור של מפעל משנה תורה
לחפש בגוגל מפעל משנה תורה
http://www.mishnetorah.com/

זה משהו עולמי לממש את הרצון של הרבי
ראו ודעו
להפיץ בין כל אנ"ש. מופת עלה מן הארץ
ט' באדר תשע"ב
6. מה זה "פורים וועד התמימים"?
שמעתי על פורים דפרזות, פורים שושן, על פורים כזה לא שמעתי (הערת השוליים הראשונה של כותב המאמר)
י' באדר תשע"ב
7. הכל טוב ויפה על "מפעל משנה תורה" אבל.....
. כשהלכתי לבדוק מה טיבו של ספר זה וגילתי ביאורים נחמדים בשילוב דברי הרמב"ם לכאורה בדרך הפשט שיש בהם איכשהו להקל על הלומד המהיר..
אך דא עקא ש בנוסף מופיע בסוף הספר נספחים רציניים של מאמרים תורניים הקשורים לדברי הרמב"ם מכל מיני ד"ר רבניים ממכוני משפט בעופרה וכו' קראתי בסקרנות וראיתי שמביאים שם בשיא הפשטות ההלכתית כביכול דיעות כוזבות ביותר דוגמת נשיא המדינה יש לו דין של מלך ומכח זה הוא ממנה שופטים ויש להם סמכות ועוד ועוד ועוד
ביודעי שכת"ר עסק בענינים אלו ובקי בהם היטב וכו' ועומד ומתריע בשער וכו' אזי רציתי לשאול שאלת תם...
האם לדעת הרבנים 'תורת חב"ד לבני הישיבות' למשל הוא זה שצריך לדחוף בחורים גם חסידיים היינו מבתים חרדים ממש לרכוש כזה ספר ולהביא "ברכה" אל ביתם ( לצערי יש שם גם שמות של רבניים משלנו שמופיעים ככביכול "מסכימים" לספר הזה, אף שבעצם מסכימים לספרים אחרים בכלל. ואכ"מ)
קראתי שם בהקדמה לקראת הסוף: שהתודה וברכה לאיש החפץ בעילום שמו שפועל באש קודש מכח קריאתו של הרבי מליובאויץ , שתרם ועודד וכו' ומדוע בעילום שמו?? וכשראיתי את כל הנספחים הבנתי...
י' באדר תשע"ב
8. הערה
בקשר למה שכותב הרב בלוי שלימוד ג"פ שיך ליושבי אוהל, ולרוב אנ"ש יותר מתאים המסלול של פרק א' רציתי רק לצין שבשנים האחרונות הרבי אמר כמה וכמה פעמים שהמנהג שנתפשט הוא לימוד ג"פ ליום, לדוגמא שיחת ל' תשרי תשנ"ב ביחידות לתמימים ועוד כו"כ שיחות שכך הרבי התבטא.
י' באדר תשע"ב
9. לייב פרצוביץ
זה לא כבר ראיתי בספר הנקרא בשם "תפילה ומנהגי תפילה ארץ-ישראליים" מאת עזרא פליישר ע"ד שינויי המנהגים במקומו של הרמב"ם, וכמדומני שיש שם איזה עדות מפורשת יותר על כך מהרמב"ם עצמו, או על רבי אברהם בן הרמב"ם (הספר אמנם נדפס לאחר אמירת השיחה המובאת כאן, אבל אולי המקור ממנו מביא נדפס קודם). לצערי הספר עצמו אינו תח"י עכשיו לצטט יותר פרטים, אך ייתכן מאד שממנו ניתן להביא עוד מראי מקומות להמובא בשיחה.
י"ב באדר תשע"ב