ב"ה יום ראשון, ט' תשרי תשפ"א | 27.09.20
צילום: נתאי אבל
כפר חב"ד: תלמידי כיתה י' נפרדו באירוע מרגש

תלמידי כיתה י' ב'חדר אידיש' בכפר חב"ד סיימו את לימודיהם באירוע מרגש בהשתתפות הוריהם, צוות הנהלת המוסד והמרא דאתרא הרב אשכנזי ● בשם ההורים נשא דברים השחקן החסידי ר' מיכאל וייגל ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם

עשרות הורים נרגשים של כיתה י' בוגרי 'חדר אידיש' - 'אהלי תורה - אהלי מנחם' בכפר חב"ד, מילאו את האולם החדש והמרווח שבבניין המוסד והשתתפו לצד שולחנות ערוכים בערב מרתק בו עלו ילדיהם, נציגי הבוגרים, ונשאו פלפולים בהלכות 'בית הבחירה' ועשו סיום על מסכת תענית, שנלמדה לאורך כל הקיץ. כמו-כן התפלפלו בסוגיות במסכת גיטין שנלמדה במהלך החורף וסיפרו סיפורים חסידיים לקראת המעבר לישיבה.

נשאו דברים: מנהל ה'חדר' הרב בן-ציון וישצקי שנזכר בבוגרים איך הגיעו לחיידר לפני 10 שנים עטופים בטלית בטהרה ובקדושה והודה לכל הצוות החינוכי, ובראשם לסמנכ"ל המסור ר' שלמה וישצקי, על ההשקעה והמסירות עד אין קץ לאורך השנים שנטעו והשרישו בתלמידים יראת שמים מידות טובות והתקשרות לרבי נשיא דורנו.

הרב מאיר אשכנזי, מד"א כפ"ח, דיבר על ארון הברית שנמצא תמיד בביהמ"ק גם בזמן הגלות במטמוניות תחת ביהמ"ק וכך גם היום כל בחור תמיד קשור לקדושה גם כשהיא נסתרת בליבו וסיפר על החסיד הגאון ר' איצ'ה דער מתמיד ואהבתו לתורה בכל מחיר.

המנהל החינוכי הרב יוסף הרשקוביץ דיבר על הקשר המיוחד בין המחנכים לתלמידים ושיתמידו בכך גם בעתיד.

המחנך הרב דוד זילברשטרום הזכיר את הסיפור שזרקו הכהנים את מפתחות בית המקדש בחורבן הבית ועורר על כך שתמימים "לא מחזירים את המפתחות" תמיד ישנם כוחות ותפקיד שעליהם לבצע גם בקשיים והרבי עוזר.

המחנך הרב משה אסולין דיבר על הקשיים והנסיונות של התמימים העומדים בהם בגבורה ומתתחזקים מכך ונתינת כח היא מאהבת ההורים אליהם .

נציג ההורים ר' מיכאל וייגל הודה לצוות החינוכי על ההשקעה לאורך השנים ודיבר על כך שכשמחנכים תלמידים להיות כמו יהלומים אז הם מוכנים "שילטשו" אותם בעת הצורך.

כיבדו בנוכחותם: מנכ"ל מוסדות חב"ד בלוד וכפ"ח הרב מנשה חדד, שגם לו נכד המסיים את החיידר על ההשקעה לאורך השנים.

תעודות הצטיינות ותעודות סיום חולקו לתלמידים ובנוסף הוענקו תעודות הצטיינות בתפילה ודרך ארץ.

לקראת תום הערב צפו ההורים במצגת מיוחדת ומושקעת בה ראו את הפעילות וההשקעה של המוסד סביב ימות השנה.

בסיום הודה המנחה לוועד כפ"ח ולמועצה האזורית שדות דן.

ו' במנחם-אב תשע"ט