ב"ה יום ראשון, ט' תשרי תשפ"א | 27.09.20
מכתבו של הנשיא פוטין
מכתבו של הנשיא פוטין
נשיא רוסיה שיגר מכתב ברכה ליהודי רוסיה לכבוד ר"ה

כמדי שנה, נשלח המכתב אל לשכתו של רבה הראשי של רוסיה ● הושלמו ההכנות לקליטת אלפי מתפללים בשני ימי החג ● "וידע כל פעול כי אתה פעלתו
ארי טננבוים
לקראת ראש השנה, הגיעה אל לשכתו של רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, אגרת ברכה ששיגר נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בעבור כל יהודי רוסיה.

במכתבו מברך הנשיא: "הנני מברך אתכם לקראת חג ראש השנה ע"פ הלוח הדתי היהודי. חג עתיק ימים זה, מסמל את שאיפת האנשים לטיהור רוחני ולשיפור עצמי, מעודד אותם לדאוג לטוהר מחשבותיהם ומעשיהם. חשוב במיוחד לציין את הארגונים היהודיים ברוסיה, אשר מתייחסים בכבוד רב אל מורשת האבות, מורשת רוחנית והיסטורית רבת ערך, וגם מעבירים את המסורת והמנהגים של עמם אל הדור הצעיר". ומסיים: "אני מאחל בכנות, שהשנה החדשה תביא לכם רווחה, אושר ועושר. על החתום: ולדימיר פוטין".

הברכה מתפרסמת גם באופן רשמי על-ידי משרד נשיא רוסיה, ומקבלת פרסום רב בכל רוסיה, דבר המשפיע רבות על יהודים רבים, המתעוררים ומצטרפים אל אלפי היהודים שימלאו את כל בתי הכנסת הפזורים בערי רוסיה, ומופעלים על ידי מאות שלוחי חב?ד ברחבי המדינה.

בבית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" שבמרכז מוסקבה, הושלמו ההכנות לקליטת ההמונים, ונעשו הרחבות ושיפורים רבים לטובת הכלל, בגשמיות וברוחניות.
.
כ"ט באלול תשע"ט
 
 
מכתבו של הנשיא פוטין
מכתבו של הנשיא פוטין