ב"ה מוצאי ש"ק, כ" אייר תשפ"ב | 21.05.22
הראשון לציון והרב לאזאר בחנוכת המרכז הקווקי-יהודי
הראשון לציון והרב לאזאר בחנוכת המרכז הקווקי-יהודי
מוסקבה: הראשון לציון במרתון ביקורים במוסדות התורה והחסד

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, במסע חיזוק והתעוררות בקרב הקהילה היהודית במוסקבה ● אתמול והיום ביקר במוסדות החינוך והחסד, בראשות הרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר, ואף השתתף בחנוכת המרכז היהודי-קווקזי הגדול בעולם ● הערב ישתתף כאורח הכבוד בהתוועדות 'חג הגאולה' המרכזית בבירה הרוסית ● לדיווח המלא וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
הרב הראשי לישראל הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א נמצא בימים אלו במסע חיזוק במוסקבה, לאחר שהגיע לבירה הרוסית לקראת השתתפותו כאורח הכבוד בהתוועדות 'חג הגאולה' המרכזית שתתקיים הערב וכאורחו של הרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר.

את סדר יומו הראשון במדינה, פתח הראשון לציון בביקור בבית הכנסת המרכזי 'מארינה רושצ'ה' יחד עם הרב הראשי לרוסיה הרב לאזאר בתפילת שחרית, ולאחריה מסר הראשון לציון שיעור לשלוחים המקומיים.

לאחר התפילה והשיעור ביקר הראשל"צ בקהילות ובמוסדות היהודים בעיר ומסר שיחות בתלמודי התורה הישיבות ומוסדות התורה בבירת רוסיה.

במסגרת דברים שנשא בפני השלוחים והרבנים אמר הרב יוסף, כי "עליכם לחזק את שמירת השבת בקרב היהודים בעיר, על ידי חיזוק לימוד הלכות שבת וגם למצוא עוד יהודים שאינם מכירים את השבת וללמד אותם על השבת, לצערי, בישראל יש ראשי ערים שרוצים לבטל את השבת, השבת היא זו ששמרה על עם ישראל במשך הדורות והיא זו שתמשיך לשמור עלינו, אותם ראשי ערים בישראל, הם חוטאים ומחטיאים את הרבים והם לא יצליחו לפגוע בשבת - אבל אתם תהיו התשובה האמיתית לניסיון הפגיעה שלהם".

במהלך הביקרו השתתף הרב הראשי לישראל יחד עם הרב הראשי לרוסיה בפתיחת וחנוכת המרכז היהודי הקווקזי הגדול בעולם אשר אמור לספק שיעורי ושירותי יהדות לכל בני הקהילות הספרדיות במוסקבה בהשתתפות נשיאי הקהילה ואנשי ממשל שבאו לקבל את ברכתו של הרב. בשעות הערב מסר הראשל"צ שיעור לנשות העיר ואף השתתף בשמחת ה'שבע ברכות' לבתו של הרב לאזאר, בהשתתפות מאות מתושבי העיר.

בשיעור לנשים שאותו מסר הראשון לציון השתתפה גם גב' יפה יששכר, אמא של הנערה נעמה יששכר, הכלואה בכלא הרוסי, והרב יוסף חיזק ובירך את האם ואת אחותה של נעמה ואיחל להן כי בקרוב יזכו לפגוש את נעמה מחוץ לחומות הכלא ולחזור איתה לארץ ישראל.

היום (יום ג') צפוי הרב להמשיך את ביקורו בקהילות נוספות ובבתי חב"ד ברחבי העיר וכאמור, שיאו של הביקור, השתתפותו באירוע המרכזי לרגל י"ט כסלו בהשתתפות קהל רב.
י"ט בכסלו תש"פ
הראשון לציון
הראשון לציון