ב"ה יום שלישי, ח' אייר תשפ"א | 20.04.21
מרגש: מאות יתומים ואלמנות בנופש של 'כולל חב"ד'
מערכת שטורעם
במשך שלושה ימים ברציפות נמשך הנופש המושקע של 'כולל חב"ד', לשמונים משפחות שאיבדו את היקר להן מכל. למעלה משלוש מאות וחמישים יתומים ואלמנות השתתפו בנופש שנערך במלון רמדה בירושלים ונוהל על ידי 'חסד מנחם מענדל', החטיבה החינוכית של 'כולל חב"ד', אותה מנהל הרב איציק מרטון.

השנה, נקרא הנופש 'מיזם האור', לעילוי נשמתו של הרב עמרם בלוי ע"ה שייסד את החטיבה החינוכית והקדיש לכך את חייו, עד שנחשב בעיני היתומים כ'סבא'. כזכור, הרב בלוי ע"ה נפטר בתאונת דרכים קשה בשנה שעברה בעת מילוי שליחותו.

הנופש, שנמשך שלושה ימים ונחתם בחמישי, כלל אש"ל מלא ואיכותי, באדיבותם הרבה של משפחת פינגר וקרן מרומים, והוא הביא עמו המון רגעים של אושר ושמחה.

לא היה זה עוד נופש, אלא מיזם מאיר שמחיה נפשות, פשוטו כמשמעו. הוא מפיח כוח ושמחה בכל כלל המשפחות ונותן להם כוחות גדולים ותעצומות נפש. הרבה רגעים דומעים ומרגשים היו בו, רגעים שהמחישו את חשיבותו הכבירה של הנופש, רווי התוכן.

"רובן של המשפחות, איבדו רק באחרונה את יקיריהן והנופש הזה היה קריטי עבורם, להשתחרר מעט מהאווירה הקשה כל כך בה הם נמצאים", אומרים ב'כולל חב"ד', "בנופש המיוחד, הם נהנו מפעילויות מגוונות, בפיקוד צוות אחראי ומסור שהעניק חוויה של נופש ברמה הגבוהה ביותר".

את הדלקת נר חנוכה ביום הראשון כיבד בנוכחותו מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי מר מאיר שפיגלר. ביום השני כיבד מר משה ליאון ראש העיר ירושלים, ובהמשך נציג משפחת פינגר מר גרוזמן, נציג קרן מרומים הרב יוסי קריצ'בסקי, מנהל כולל חב"ד הרב שלום דוכמן והנציג החסידי בעירייה ויועץ ראש העיר לענייני קהילה רווחה הרב יעקב הלפרין.

את הנופש ליוו עשרות מדריכים ומדריכות ששימשו כשמרטפיות ומדריכות בנופש עבור עשרות הילדים הרכים. המדריכים והמדריכות עצמן, יתומים ויתומות שחוו סיפורים קשים בעבר, גדלו על ידי 'חסד מנחם מענדל' ועכשיו מגיעים להודות ולעזור לקרן...

בסיום הנופש, המשפחות הודו בחום להנהלת הקרן. "אין מספיק מילים שיוכלו לתאר את ההרגשה המדהימה שיצאנו איתה היום", כתבה אחת האמהות, "החשיבה על הפרטים הקטנים, ההשקעה האדירה, הדאגה שבכל רגע נתון כולם ייהנו ושלכולם תהיה הרגשה טובה, האיכפתיות הרצון לעזור בכל דבר ולו הקטן ביותר. אני יושבת בבית ולא מאמינה שזה היה אמיתי, שיש אנשים טובים כמוכם שנותנים כל כך הרבה מעצמם. עדיין בהלם ולא מבינה מה עשיתי שזכיתי להכיר אותכם ואת האירגון המדהים הזה!".

הנופש שלא יישכח מהמשתתפים, הוא רק חלק מפעילות ענפה וקבועה שמקיים ה'קרן' עם המשפחות השכולות במשך ימות השנה כולה.
ג' בטבת תש"פ