ב"ה ערב ש"ק, י"ט אייר תשפ"ב | 20.05.22
הרב מנחם ברוד
הרב מנחם ברוד צילום: ברלה שיינר, שטורעם
"רבני חב"ד החליטו להתחשב בקריאת הרבנים"

כפי שדווח היום, בית הדין קורא לכל אחד מחסידי חב"ד לבוא ולהשתתף באירוע שיתחיל במתחם בית הכנסת בשיכון חב"ד, ולאחר מכן ימשיך אל רחובה של עיר, כהוראתו הקדושה של הרבי. לשטורעם נודע כי הרחוב כולו ייסגר לריקודים
מערכת שטורעם

"מרכז שמחת בית השואבה בירושלים יתרחש בתוך בית הכנסת, והשמחה תגלוש גם החוצה", כך אמר הבוקר הרב מנחם ברוד, דובר חב"ד, בראיון ל"קול החרדי", בעקבות החלטת בית דין רבני חב"ד שפורסמה הבוקר לראשונה בשטורעם.

מדוע הוחלט רק השנה להענות לקריאת גדולי ישראל? הרב ברוד מסביר שזה בעיקר בגלל זהות החותמים על הקריאה. "השנה היא היתה גורפת יותר".

כפי שדווח היום, בית הדין קורא לכל אחד מחסידי חב"ד לבוא ולהשתתף באירוע שיתחיל במתחם בית הכנסת בשיכון חב"ד, ולאחר מכן ימשיך אל רחובה של עיר, כהוראתו הקדושה של הרבי. לשטורעם נודע כי הרחוב כולו ייסגר לריקודים.

בית הדין יישר קו עם פסק האדמו"רים, בכך שמצא את נוסחת הביניים: האירוע יתקיים במקום סגור, לגברים בלבד, ורק לאחר מכן יימשכו הריקודים ברחובה של עיר.

להאזנה לקטע, לחצו על כפתור ההפעלה או כאן

י"ג בתשרי תשס"ט
הגב לכתבה

תגובות
4
1. לא חידש כלום
י"ג בתשרי תשס"ט
2. כל הכבוד לרב ברוד
שמתראיין לכלי תקשורת גם חסר משמעות. זה דובר אמיתי!!
י"ג בתשרי תשס"ט
3. חזק ביותר
ברוד מדבר לעניין, זה "גאוות היחידה" שגם לנו יש רבי וצריכים להתחשב בו, עם כל הכבוד לגדול ישראל..
י"ג בתשרי תשס"ט
4. שיארגנו ריקודים עם תזמורת כל הלילה ברחוב בלי במה וחיצוניות
הרבי דרש שירקדו ברחובה של עיר ולא הופעות זמרים ולכן הגיע הזמן שיארגנו בחב"ד ריקודים כל הזמן בלי נאומים לפחות כמו בתולדות אהרן קרלין תולדות אברהם יצחק וכדומה
אלא שהם עושים זאת בבית הכנסת והנשים צופות מעזרת נשים והחלונות ואילו בחב"ד זה יהיה ברחוב ולפחות שהגברים ירקדו (לא נורא אם יהיה צניעות גם בחב"ד גם את זה הרבי דרש)
מה שהיה לצערינו בשנים האחרונות בשיכון חב"ד מיעוט ריקודים ובעיקר הופעת זמרים ונאומים ובמה ולכן כנראה היה קיטרוג על זה והגיע הזמן לתקן זאת ולהתמקד בריקודים ולא בהופעות
י"ג בתשרי תשס"ט