ב"ה יום שני, ג' תשרי תשפ"א | 21.09.20
שמואלי והמודעה החדשה
שמואלי והמודעה החדשה
למי יש סמכות בפוליטיקה? שמואלי מסביר
מערכת שטורעם

לקראת הבחירות הקרבות ובאות יצא היום שמואל שמואלי המוכר מתשנ"א כ'נציג הרבי מליובאוויטש לענייני ארץ ישראל שלנו' במודעה מפורטת ומנומקת המנתחת מענות קודש מהרבי משנת תשמ"ט.

שמואלי מתאר את העבודה והקמפיין המאסיבי רחב ההיקף שנעשה על ידי תנועת ארץ ישראל שלנו שהוא עומד בראשה, בשבועות האחרונים.

"הסמכות בענייני פוליטיקה בחב"ד איננה מסורה לאירגונים חב"דיים כגון צא"ח, לבית הדין של רבני חב"ד או לרבנים כלשהם רבני חב"ד אלא רק לועד עסקני אנ"ש, בהתאם להוראת הרבי", כותב שמואלי, "ובמצב דברים זה אין עתה, על פי מענות הרבי, לאף אחד סמכות מחייבת ומכרעת מטעם הרבי כדי לקבוע לאנ"ש כיצד להצביע בבחירות בשבוע הבא".

ט"ו בשבט תשס"ט
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
7
1. עוד מאן דאמר
רק לרבני חב"ד יש את הסמכות והראשות לדבר ולומר לחסידי חב"ד מה לעשות
י"א בשבט תשס"ט
2. מר שמואלי הי'קר
אתה חייב לשמור על כבוד ולא להוציא כל יום יומיים הודעה לעיתונות. ברגע שתוציא רק אחת לשבוע הודעה, יתייחסו יותר ברצינות. מה שקורה נהיה רצף ידיעות של שמואלי והציבור משתגע מזה .
י"א בשבט תשס"ט
3. האם הרב שמואלי מרשה לבי"ד רבני חב"ד להמשיך ולפעול?
ואני לתומי חשבתי שהרבי נתן לבי"ד רבני חב"ד סמכות להכריע בענייני החסידים ולפסוק כנדרש, לא ידעתי שהרב שמואלי בעצם הוא י-ו-ת-ר מהם, והוא זה שמגדיר מה התפקיד של מי (בי"ד, צא"ח, ועד עסקני חב"ד).

אשרינו שזכינו....

ואיזה חיבוק חם מצד האתר שטורעם.נט!!!
ממש מרגש!!!
זה והפרסומות של ר' שמואלי, והסיקור הקבוע והמובלט של דעותיו ושל כל מילה שלו.... איש מפתח בחב"ד - ללא ספק.
י"א בשבט תשס"ט
4. Pikuach nefesh!!
Wake up
י"ב בשבט תשס"ט
5. מי שמך?
להשתמש במטבע לשון השייך למשה רבינו שבדורינו: לכל אחד ואחת מבני ישראל.

ובפרט שבזמן ההתנתקות לא שמענו את קולך למרות משאביך הנפלאים.

כדאי שתלמד מסירות נפש מהי מהרב וולפא שאכן חי את נושא שלימות הארץ ולא רק קורא עיתונים. מעניין מדוע לא הצטרפת למאמצים שלו ובחרת לפתוח קמפיין נפרד "תרתי משמע"

זאל געזונט זיין.

י"ג בשבט תשס"ט
6. ל-5
כמדומני שברור מדוע שמואלי פונה לכל אחד ואחת שכן הוא מדגיש שפועלו הוא מטעם הרבי לכלל הציבור- ולא רק בחב"ד- ובמודעותיו קבע "שחתן יוצא מחדרו וכלה מחופתה "-"בדין מלחמת מצווה.
מעניין כי טרם ראיתי תגובה עניינית אחת השוללת עובדה כלשהי והמסקנות ששמואלי פירסם.
ובנוגע לתקופת ההתנתקות אני זוכר עד היום כיצד שמואלי הגיע לתומכי תמימים בכפר חב"ד שעות ארוכות ושעל בסיסו פעל להוציא "קונטרס התחברות" ופירסם עשרות מודעות בעיתונים עד שביה"ד דאנ"ש התכנסו- וביקור מתוקשר עם יוסל גוטניק בגוש קטיף ועוד.
לסיכום : כיום ברור לכל בדיעבד ששמואלי לא היה מצליח בקמפיין העקבי שלו ,אם לא היה נשאר כבלתי מזוהה המלכד בין המחנות ולא נוטה פנים לאיש, אלא מבטל את כל כולו לרצון הרבי נשיא דורינו.
י"ד בשבט תשס"ט
7. תושבי הכפר נחלה וצפת:
חיבים שיהיה לפחות 30-40 אחוז ג' רק מפני חלול השם אצל החרדים, ושלא יוכלו אח"כ לנגח את הנציגים בכל בקשה(גם שיזעקו על הצבעות בעניני שלמות הארץ) מי שקשה לו, שישפיע על ידיד להצביע כנגד במקום אחר ט' או ליברמן וכ'
ט"ו בשבט תשס"ט