ב"ה יום שני, ג' תשרי תשפ"א | 21.09.20
הגר"ע יוסף עם הרב אשכנזי
הגר"ע יוסף עם הרב אשכנזי
הקואליציה והקשרה לחב"ד
יוסי כהן

בעקבות תוצאות הבחירות, שיגר מר שמואל שמואלי המוכר כנציג הרבי לענייני ארץ ישראל שלנו מאז תשנ"א, את הניתוח הפוליטי שלו והמסקנות שבעקבותיו, לקראת הקמת הקואליציה והממשלה.

שמואלי: "נשיא המדינה, מר שמעון פרס, עלול לשבש את רצון העם. הוא מנוסה בכך.

מחד, תוצאות הבחירות מהוות ב"ה אופציה של "רווח והצלה". מאידך, הן מאפשרות "משחקים" שונים ומתוחכמים, שתוצאתם הסופית עלולה להיות כפיית "ממשלת רוטציה" רח"ל.

תופעת "יכה יוסי את יוסי" – סכסוכים פנים-ימניים (מיותרים לחלוטין בממדים העצומים של פיקוח-נפש דכלל ישראל, כיום) – עלולים לטרפד את ה"רווח והצלה" בהם זיכנו הקב"ה בבחירות אלה.

היתרון הנוכחי של כ-10 מושבים בכנסת לגוש הימין, עלול להיעלם בהינף איבחת טעות אנוש אחת של שיקול דעת.

במקביל, התמשכות הבוקה והמבולקה הפוליטית, שתחל מהיום, עלולים להחליש את כולנו מאד.

כמה ממדינאי העולם יראו אותנו במצבנו כטרף קל, וימהרו לנעוץ את טלפיהם הפוליטיות (בהזמנת אנשי שמאל) בתוך חריץ המבוכה בישראל.

חובה למנוע זאת מראש.

חובה לעשות הכל להכרעה פוליטית מיידית להקמת ממשלת ימין.

כאמור, בין השאר, בראיון שהענקתי לאתרי האינטרנט החב"דיים בעיצומו של יום הבחירות – חובה לאפשר לנתניהו להקים בהקדם האפשרי קואליציית ימין צרה.

כידוע ומפורסם, קיבלתי התחייבות חד-משמעית מהרה"ג, זלמן מלמד שליט"א, שסיעת האיחוד הלאומי לא תצטרף לממשלה שקווי היסוד שלה יכללו ויתורים על חלקים מארץ ישראל.

גם מר איווט ליברמן הצהיר, לאחר ניצחונו בבחירות, כי "ישראל ביתנו" לא תסכים להמשך המדיניות הנוכחית – וקרא למיגור החמאס.

כלומר, קרוב לוודאי, שבפועל יש עתה זהות אינטרסים ברורה ומוגדרת לעניין זה, הכוללת לפחות 19 ח"כים שבכוחם לקבוע את הרכב הממשלה הבאה ואת זהותה.

בנסיבות אלה, כל יתר המפלגות הימניות והדתיות למיניהן יתיישרו, בוודאי, מרצונן על-פי נוסחה זו – וכולן יחדיו מונות 65 ח"כים.

***

חובה קדושה למנוע פיקוח נפש לעם כולו על רקע המשקעים השליליים בין ש"ס ו"ישראל ביתנו"

האיום הגדול ביותר לממשלת ימין צרה, כאמור, הוא מערכת היחסים הטעונה כיום בין ש"ס ל"ישראל ביתנו".

חובה לעשות הכל כדי לנטרל מצב זה.

זהו הצעד החשוב ביותר לביצוע – לצורך הקמת קואליציית ימין צרה, והוא מתחייב כאן ועכשיו.

לאחר שקואליציית ימין זו תתבסס כראוי, ניתן יהיה בהמשך לאפשר לח"כים נוספים לחזק את הבסיס האלקטורלי והציבורי של ממשלה זו.

***

הנני פונה, איפוא, לכל אחד ואחת מתוך הציבור כולו לסייע ולהשפיע בפועל לרענון "ועד עסקני אנ"ש" – כמענה הרבי משנת תשמ"ט (כפי שפורסם בהרחבה בעבר).

ההרכב של "ועד עסקני אנ"ש"

כיוון שמדובר עתה, לאור תוצאות הבחירות, בפיקוח נפש ממש דבני-ישראל על אתר, הנני חורג ממנהגי – ומציג, סופר ומונה במפורש את הצעתי, על מי מוטלת האחריות להשתתפות בוועד זה:

א) הרב שמואל שי' חפר (במסגרת העסקנית). הרב חפר הוא מאחרוני ראשי ה"ועד" המקורי, מקדמת דנה.

ב) הרב חיים ינקעל שי' לייבוביץ' (במסגרת העסקנית), שכן הוא בידידות גדולה עם מר איווט ליברמן, מקדמת דנה (אולם ראוי כי יובהר קודם לכן, שאין לו עוד קשר עם צא"ח – על-פי הוראות מענה הרבי מתשמ"ט).

ג) הרב שמואל שי' אשכנזי שליט"א (במסגרת רבנית לעסקנים), שכן הרב נמצא בידידות גדולה עם הראשל"צ הגאון הרב עובדיה שי' יוסף שליט"א, ואך לפני מספר ימים הם שוחחו בדיוק על נושא זה.

ד) וכמובן, ראוי להרחיב מעט את ועד עסקני אנ"ש עם כוחות נוספים לפי הצורך.

אל נא נתמהמה. בנפשנו הדבר".

אם ברצונך לסייע בהפצת מסר זה, חייג: 050-4132056.

י"ח בשבט תשס"ט
פתקי ההצבעה לכנסת ה-18
פתקי ההצבעה לכנסת ה-18 | צילום: מאיר אלפסי, שטורעם
 
הגב לכתבה

תגובות
27
1. חייבים להכליל בועד גם את הרב ירוסלבסקי
לאור הכירותו הקרובה עם מר מוטי מלכה ראש העיר קרית מלאכי שיש לו השפעה גדולה מאד בקדימה, ויחד עם הרבנים חפר ולייבוביץ יוכלו לתרום רבות בנושא שלימות הארץ.
י"ז בשבט תשס"ט
2. מה זה נציג הרבי לעניני ארץ ישראל שלנו מאז תשנ"א?
חבר'ה נמאס!
זכיתי להיות ב-770 מתשמ"ח עד תשנ"ה ולא זכור לי ולחבריי שום "נציג" של רבינו זי"ע לשלימות הארץ וכיו"ב. זהו אחד מהשקרים הגדולים שראיתי מאז יום החשוך ג' תמוז - ואין פוצה פה!
אתם וכן שאר האתרים - שבזה נראה שכולכם נהייתם כאינפו ואכ"מ - לא מתביישים שוב ושוב להציג את האלמוני הזה כנציג של רבינו?! איפה האחריות? ואם יבוא א' ויטען שהוא ה"נציג" מאז תשנ"ט לדאוג שיהיו בחירות לוועד רבני חב"ד בארה"ק - תפרסמו את דבריו וכו' וכו'? מה זה ההבל הזה?
ישנם מינויים שכולנו מודעים להם - החל מוועד רבני חב"ד בארה"ק, אגו"ח, צא"ח וכו' והם הם אלו שניתן להם את הגושפאנקע לדבר לאנ"ש בשם חב"ד ואין אנו צריכים פרשנות ועידוד מאף אחד להסביר לנו למי יש "סמכות" לדבר בשם חב"ד... שומו שמים!
אנא מכם - תפסיקו לתת לו במה מעל האתר שלכם.
י"ז בשבט תשס"ט
3. מרדכי שמואל אשכנזי!! ולא שמואל אשכנזי
י"ז בשבט תשס"ט
4. לא הבנתי כלום
לפי מה שכתב מר שמואלי הרי האיחוד הלאומי מרכיב את הממשלה הבאה מה לכל הדמגוגיה הזו יש ממשלה הראשות כצל'ה נו קדימה רק למנות שרים וזהו ?!
י"ז בשבט תשס"ט
5. למגיב 2
ככל הידוע לי שמואלי משלם כסף לאתרים על הפרסום.
י"ז בשבט תשס"ט
6. תגובה למגיב 2
במערכת התגובות, נותנים במה לכל אחד, שמעוניין להגיב – אפילו אם דעותיו מופרכות בעליל.

מקפידים, עם זאת, שלא לפרסם תגובות פוגעניות אישיות.

תגובתך היא ממש ב"שטח האפור", שבין הבעת דעה כלשהי לבין תגובה פוגענית.

ולגופו של עניין, מגוחך להתייחס לר' שמואל שמואלי כ"אלמוני" לאחר ששורשיו כאן: סבו הוא ממקימי כפר חב"ד והשוחט הרשמי של הכפר במשך שנים רבות; ואמו הרופאה של הכפר במשך שנים רבות.

אינני מבין גם, מדוע אתה מתעקש להציף בתגובות דומות, תוך התעלמות מהעובדות המפורסמות באתר זה.

אם ברצונך להתעמת באופן ענייני עם עובדה כלשהי משלל העובדות הידועות מזה זמן רב, והמפורסמות כאן בהקשר לפעילותו הציבורית של מר שמואלי, בכלל – והקשר שלו וההוראות שקיבל מהרבי, בפרט – הינך מוזמן לעשות זאת מעל בימה זו.

אולם, אם אתה רוצה, ממניעים אישיים ידועים, סתם להשתלח ללא בסיס עובדתי – חבל לך על הזמן.

פניתי למזכיר הרבי, הרב לייבל גרונר, והוא אישר באוזני אודות הקשר המיוחד שהיה לשמואלי במשך עשרות שנים עם הרבי, ומענות שונים שקיבל בענין שלמות הארץ ובעניינים אחרים חשובים בחב"ד.

מכיוון שנראה כי אתה עצמך עיתונאי חב"די, יש לי הצעה בשבילך: תראיין בעצמך את הרב לייבל גרונר ותבדוק עמו כל עובדה שליבך חפץ, ומערכת שטורעם תשמח לפרסם ראיון מוסמך כזה, עם תגובת מר שמואלי.

בינתיים, העיתונאים בחב"ד בדורו של מר שמואלי, לא נזקקו לראיון שכזה, מכיוון שהם צמחו עם העובדות באותה עת ב- 770, וקראו בקביעות את העיתון "ישראל שלנו".

והעובדה היא, שכאשר מר שמואלי ביצע קמפיין פרסומי בשנת תשס"ה כדי לעצור את ההתנתקות, קמפיין שכלל עשרות מודעות – הן העיתון "כפר חב"ד" והן העיתון "בית משיח" אפשרו לפרסם את שמואלי בתואר "נציג הרבי מליובאוויטש לענייני ארץ ישראל שלנו". זאת לאחר ששמואלי עצמו ויתר על התואר "שליח" בשל הכבוד שמר שמואלי רוחש להרב יוסף יצחק גוטניק, שקיבל שליחות מהרבי בשנת תש"ן בעניינים הפוליטיים בישראל דאז.

כל האמור לעיל מתפרסם על-מנת שתפסיק להטריד – וכנראה גם את האתרים האחרים – בתגובות סרק.

ולגופו של עניין, תגובתך איננה מתייחסת לידיעה עצמה: "קואליציה עכשיו" או לקישור אליה "הראיון עם ר' שמואל שמואלי ביום הבחירות" – ומכאן עולה שדעתך נוחה בהקשר לתוכן הענייני האמור בידיעות האלה.
י"ח בשבט תשס"ט
7. לתווך בין ג' וש"ס ובין כצלה לגוש אחד
עם עמדות משותפות בנושא:
מסירת שטחים
קצבאות
צבא וביטחון
סטטוס קוו
חילוקי תפקידים

"והאמת והשלום אהבו"

וגם כשביבי יראה אחדות הוא יתן הרבה יותר !!!!!!!!!!!!!!!!!
י"ט בשבט תשס"ט
8. למספר 6
זה נראה שאתה דוברו של הרב שמואלי, ונראה לי שבתור אחד שכזה אתה צריך לכתוב זאת מפורש, כדי שלא לבלבל את העם שיחשבו שאכן היה כזה מינוי של הרבי.
הגבר ידוע ומפורסם שהרב שמואלי מייצג את עצמו, ולא יתכן אבסורד שכזה ששמואלי יפרסם דברים תמוהים ומוזרים, ואנשים עוד יחשבו שהוא שופרו של הרבי בזה.
אף אחד לא צריך להביא הוכחות ששמואלי הוא לא נציג של רהבי.
אדרבה ששמואלי יוכיח שהוא כן נציגו של הרבי.
וגם אם היה לו קשר תמידי עם הרבי בעניני שלימות הארץ, וכעדותו של הרב גרונר, זה עדיין לא אומר שהרבי סמך עליו הוא בר סמכא בענינים אלו.
כ' בשבט תשס"ט
9. תגובה ל 6
גם עם הרבי עודד את שמואלי להעסק בעניני ארץ ישראל שלנו, זה לא נותן לו אישור לציג עצמו כנציג של הרבי וד"ל. מעניין שהנך דורש ממגיב מס 2 להזדת בעוד הנך נשאר אנונימי.
כ' בשבט תשס"ט
10. למספר 8: אין יסוד הגיוני לדבריך
דווקא נראה לי, שתגובה 6 היא מטעם מערכת שטורעם, שהרי כתוב במפורש שהם דיברו עם הרב לייבל גרונר בנדון והם הזמינו את מגיב 2 להתעמת בנדון במערכת שטורעם – ויותר מזו: מערכת שטורעם הודיעה בתגובה 6, שהיא תשמח לפרסם את הראיון של העיתונאי החב"די מתגובה 2 עם הרב לייבל גרונר.
מכיוון שלא שמענו, שהדובר של מר שמואלי הוא בעל-הבית של אתר שטורעם, נראה שתגובתך זו משוללת כל יסוד הגיוני בסיסי.
כ"א בשבט תשס"ט
11. למספר 8 – אתה בעצמך מבולבל
אתה כותב דברים שאין להם שחר. כנראה שאתה הוא זה שכתבת בעצמך את תגובה 2. כלומר אינך מכחיש שאתה עיתונאי חב"די הפועל "מטעם" באופן אנונימי כדי לבלבל את הציבור.
אינך מתעמת עם שום עובדה, אלא דואג להשמיץ, כמקובל באתר זה.
אולי תסביר לנו מדוע כל השנים הוועדים הרוחניים של העיתונים "כפר חב"ד" ו"בית משיח", למשל, אישרו את פרסום תוארו של מר שמואלי כ"נציג הרבי לענייני ארץ ישראל שלנו"?
ואולי תסביר לציבור מה בדיוק תמוה ומוזר בעיניך, מבלי להשתלח סתם בנוסח "חדרי חרדים"…?
כ"א בשבט תשס"ט
12. תגובה ל- 9
אתה מגחך עצמך לדעת.
בניגוד אליך, קראתי את כל הפרסומים של שמואלי בעיתונות ובאתרי האינטרנט. אני חייב לציין שהוא הרשים אותי מאוד בצניעותו. למשל הופתעתי לגלות עובדות מדהימות בהקשר למכתב תשובה שכתב להרב טוביה בלוי ערב הבחירות – שם הוא חשף כבדרך אגב עניינים חשאיים שלו עם הרבי.
כלומר שמואלי לא יוצא בראש חוצות לחשוף את כל העניינים החשאיים שהיו לו עם הרבי זיע"א – אלא כאשר אין ברירה מבחינתו, הוא חושף טיפין-טיפין עובדות מדהימות שהוסתרו מאיתנו במהלך השנים.
עובדה שהרב טוביה בלוי בחר להתעמת רק עם הרב דרוקמן וחשש להתעמת במכתב תגובה לעובדות שחשף הרב שמואלי בהקשר להרב טוביה בלוי מטעם הרבי – אומרת דרשני.
עד היום לא קם אף אדם מוסמך באנ"ש, לרבות הרב לייבל גרונר עצמו, שהכחיש – ולו עובדה אחת משלל העובדות שפורסמו על ידי שמואלי במהלך כל השנים. והמוציא מחברו – עליו הראיה.
בוודאי שלא מדובר רק על "עידוד" מטעם הרבי זיע"א לשמואלי להתעסק בענייני ארץ ישראל שלנו אלא במספר רב של שליחויות חשאיות והכוונת פעילות בפועל בישראל, בניו יורק ובוושינגטון במשך שנים רבות, לרבות הוראה לפעול במסגרת ייסוד הקמת תנועת ארץ ישראל שלנו.
כדאי שתקליק בבאנר של תנועת א"י שלנו באתר ותקרא שוב את מה שנכתב שם.
כ"א בשבט תשס"ט
13. תגובה ל- 8: הרב שמואלי הוא בר-סמכא
אתה משתלח סתם בשמואלי.
מתגובה 2 מסתבר שאתה עושה זאת ממניעים אישיים.
אם כך, כדאי שתחשוף את עצמך בפומבי, כדי שכולנו נדע מהם המניעים האמיתיים שלך.
אני לא חושבת ששמואלי מפרסם דברים תמוהים ומוזרים.
ההיפך הוא הנכון: כולנו ראינו איך שמואלי פועל ביעילות רבה ובמחשבה לפני מעשה.
עובדה שהוא הוביל בחוכמה רבה את כל המהלך הפוליטי: ראשית, הוא עודד ופעל לפירוק הבית "הבית היהודי" (המפד"ל החדשה) לאחר שתנועת "הבית היהודי" הורידה את דגל "ארץ ישראל" לחצי התורן; אח"כ דאג שהרב וולפא לא ירוץ לבד לכנסת אלא שיתחבר ל"האיחוד הלאומי"; אח"כ הבטיח ש"האיחוד הלאומי" יתחייב בפועל בענייני שלימות הארץ, באמצעות הרה"ג זלמן מלמד שליט"א; אח"כ נתן צ'אנס אחרון לאגו"י ולש"ס להתחייב גם הם ממש בסמוך ליום הבחירות; אח"כ, משהם סירבו לכך, יצא כארי שיצביעו בעד "האיחוד הלאומי" ונגד אגו"י וש"ס.
שמואלי היה הקול הברור והבר-סמכא היחידי בחב"ד שחיבר את כל הקבוצות בחב"ד למען "האיחוד הלאומי", ואחדות זו בפני עצמה היא הישג אדיר בחב"ד בימים אלה.
כאשר כמה תמהוניים עדיין תמכו בעקיפין בש"ס או באגו"י – וניסו להשתלט על התקשורת החב"דית ביום שלפני הבחירות – הצליח הרב שמואלי לעקוף אותם בסיבוב ביום הבחירות בראיון שפורסם בכל אתרי האינטרנט החב"דיים והתוצאה מדברת בעד עצמה: רוב מנין ובנין של חסידי חב"ד התאחדו כולם להצביע ט'.
כ"א בשבט תשס"ט
14. ל-8
אם העדות של הרב גרונר לא מספיקה לך – ועכשיו לאחר שנים רבות התעוררת לטעון טענות, אז מי כן בר-סמכא לדעתך?
כ"א בשבט תשס"ט
15. תגובה ל8
כנראה שאינך יודע מה אתה שח.
הרבי, נשיא דורנו, שלח למשל את הרב שמואלי לתקופה ארוכה לישראל כדי לסייע לאריק שרון להקים קואליציה עבור שמיר לאחר בחירות תשמ"ט.
זאת אומרת שהרבי סמך עליו ביותר.
של נעליך מעל רגליך.
כ"א בשבט תשס"ט
16. תגובה לכותב 8
מעניין מה פתאום נזכרת עכשיו לדוש בעניין שהוא מן המפורסמות ח"י שנים בליובאוויטש.
אלא-אם-כן, שהממסד חושש להתעמת ישירות עם הרב שמואלי לאחר שהוא דורש בעקביות את רענון "וועד עסקני אנ"ש" ואתה נשלחת להיות "שוטה הכפר".
אנו רשאים לדעת מטעם מי אתה פועל. ככל הנראה מהתגובה של מס' 2 מניעיך הם אישיים. ואם-כן הציבור רשאי לדעת מזה. אם אתה רציני אין סיבה שתתחבא…
כ"א בשבט תשס"ט
17. ל- 8 – אתה אדם מוזר
מתגובה 2 נראה שאתה מטריד את כל אתרי האינטרנט בתגובות משתלחות ובלתי ענייניות.
אולי כדאי שתנצל את המרץ למימוש הוראות הרבי – במקום להילחם בהן…
כ"א בשבט תשס"ט
18. תגובה ל- 9
אתה כנראה חי בתקופת פטרבורג.
בעידן שלנו גם אם זרקת לפח את העיתונים – ביכולתך ללחוץ על הבאנר של תנועת "ארץ ישראל שלנו" באתר הזה ולרענן את זכרונך בעובדות המפורסמות שם. אני עשיתי את זה.
חבל שאתה עושה צחוק מעצמך.
כ"א בשבט תשס"ט
19. כולם תמכו בשמואלי בהתוועדות
בהתוועדות שנערכה השבת כולם תמכו בשמואלי והעריכו את נחישותו להיאבק למען מימוש מענות הרבי, כולל בעניין הבחירות האחרונות.
ברור שהקמפיין של שמואלי נחל הצלחה אדירה והעובדה היא שאף יישוב בתוככי ישראל לא הצביע במאסה כזו עבור ה"איחוד הלאומי" כמו בכפר חב"ד (70%) ובריכוזי חב"ד האחרים.
כ"א בשבט תשס"ט
20. מחאה צודקת2
יש צדק בדבריך. גם אני חושב שש"ס ניפחו את העניין של ליברמן מעבר לכל פרופורציה.
המזל שלנו, שחיים ינקעל לייבוביץ' פרסם מחאה באתרים החב"דיים לפני הבחירות.
כ"א בשבט תשס"ט
21. שמואלי צודק גם בעניין ליברמן
אני חושב, ששמואלי צודק. ליברמן הוא לא שה תמים. יש לו זכרון ארוך. ביבי סילק אותו מתפקיד מנכ"ל הליכוד בזמנו. עכשיו הוא יכול להתנקם בו. הוא צריך רק תירוץ מתאים כדי להסביר את הכשלת הליכוד.
ההכרעה תהיה במהלך השבוע במשרד נשיא המדינה, שיצטרך להחליט, על מי להטיל את הרכבת הקואליציה.
לפיכך, גם אני חש בדחיפות של התערבות בענין עם שובו של מר ליברמן מחו"ל ביום רביעי השבוע.
שהרי מספיק שליברמן יחליט, שלא להמליץ על אחד – או בדרך מתוחכמת יותר – ימליץ על עצמו… ואז תהיה אפשרות לנשיא להמליץ על ליבני להקמת הקואליציה, כמי שזכתה ברוב המושבים בכנסת.
לכן, אני חושב שהרב שמואלי פוקח את עינינו בזמן. וראוי, שבאמת יוקם ועד איכותי מטעמנו שיטפל מאחורי הקלעים במצב הרגיש הזה.
כ"א בשבט תשס"ט
22. מהי עמדת ביה"ד דאנ"ש?
מכיוון שיש מענה מפורש מהרבי שענייני פוליטיקה יטופלו ע"י "וועד עסקני אנ"ש" – אז מדוע דווקא שמואלי צריך להזכיר זאת לנו שוב ושוב ולא ביה"ד של אנ"ש? למה ביה"ד שותק דווקא בעניין זה? למה אין גילוי דעת בעניין זה, כמו המכתב לבחירות?
כ"א בשבט תשס"ט
23. שמואלי קיבל רוב מוחץ בהתוועדות
במהלך ההתוועדות השבת, היה רוב מוחץ לטובת שמואלי. כמה מאיתנו שהצביעו ג' בבוקר יום הבחירות, התחרטו אח"כ בצהריים, לאחר שקראו את הראיון עם שמואלי באתרכם.
למה הראיון הזה לא פורסם יום אחד לפני הבחירות? בראיון הזה היה סיכום מבריק וממצה, מדוע להצביע עבור האיחוד הלאומי – שבינתיים גם הוכח כבר כמי שצפה את ההתפתחויות.
כ"א בשבט תשס"ט
24. מיהו הרב החב"די המשתתף בוועד הרוחני שע"י האיחוד הלאומי
אנחנו קבוצה של כמה משפחות בבנין שלנו, שהצביעו לאיחוד הלאומי, בעיקר מכיוון שראינו שהיתה התחיבות של הוועד הרוחני שע"י האיחוד הלאומי, שנציג חב"די מטעם שמואלי ישתתף בוועד הרוחני שלהם.
בינתיים, שמענו, שהיו כמה התכנסויות בבית-אל, ולא שמענו, מיהו הנציג החב"די בוועד הרוחני.
ברור, שבמצב השביר כעת, יש מקום להתארגנויות שונות ולשיקול דעת של רב חב"די, שמקובל על רוב ציבור המצביעים.
כ"א בשבט תשס"ט
25. אגודת ישראל יכולה עדיין לחזור בתשובה
הוכח, ששמואלי צדק בראיון ביום הבחירות. עתה, לאחר בדיקת התוצאות, ברור שלפועל חסרו לאגו"י רק 4,000 קולות נטו כדי להכניס את הנציג השישי, הרב אייכלר. אם היו לאגו"י עוד 4,000 קולות – על-פי חישובי העודפים, הנציג ה- 11 של ש"ס היה עובר לנציג השישי של אגו"י.
חרף התעמולה הבלתי פרופורציונלית של אגו"י וש"ס בקרב חב"ד בימים שלפני הבחירות – השכיל שמואלי לעמוד בפרץ בהסבריו בתקשורת הח"בדית, וגרף הצלחה מדהימה של 1,400 קולות בכפר חב"ד – שהם 70% מהמצביעים, לעומת כ- 10% לש"ס וכ- 5% בלבד לאגו"י.
כך גם בכל ישובי חב"ד ברחבי הארץ.
הכח הכולל של חב"ד בארץ, בלי לצאת לפעילות בשטח, הוא כשני מנדטים – כ- 50,000 בוחרים.
כלומר, שאייכלר וכרמל לא נכנסו לכנסת רק משום שאגו"י לא היו מוכנים להגיע להסדר עם שמואלי בעניין שלמות הארץ, כפי שעשו זאת האיחוד הלאומי.
כמדומני שראוי שאגו"י תתחיל כבר עכשיו בתהליך של חזרה בתשובה, מכיוון שייתכן שהבחירות הבאות ייערכו כבר בעוד כשנה…
כ"א בשבט תשס"ט
26. תגוה מכותב תגובה 8
אני לא מבין, למה אף אחד לא יכול לענות לי ענינית.
שמישהו יביא לי ראיה ולו הקטנה ביותר ששמואלי הוא שליחו של הרבי לעניני א"י, השתיקה של העיתונים וכדומה היא לא הוכחה (כמו בהרבה דברים שהם היו צריכים להגיב, אלא שאהבת שראל עולה על כולם).
אני לא עיתונאי ולא מתקרב לזה, אני פשוט אדם שאיכפת לו, שקם אדם שאני בטוח במליון אחוז שעמדותיו, ודרכי פעולותיו לא היו נוחים כלל לרבי.
[לדוגמה בקריאה לבחור למפלגה מסוימת: פניות מוזרות וחסרות תועלת לכל מיני גורמים וכו'].
זה מציג את חב"ד באור מאד שלילי, וכמו שחב"ד הם עוד איזה אורחי פרחי משועממים כמו ברוך מרזל וחבורתו.
כ"ב בשבט תשס"ט
27. בקשה
בתור חבר מערכת חב"דפדיה הייתי רוצה ששמואלי ירכז את כל המידע והתשובות- עליו - על משפחתו - על המינוי שלו - ועל הארגונים שבהם הוא פועל.

תודה רבה - ומן השמיים תבורכו.

חסיד מחב"דפדיה - http://chabad.info/chabadpedia/index.php?title=%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%AA_%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:%D7%97%D7%A1%D7%99%D7%93
כ"ז בשבט תשס"ט