ב"ה יום שני, ג' תשרי תשפ"א | 21.09.20
הקמפיין של שמואלי במעריב ובכלי התקשורת החב"דיים
הקמפיין של שמואלי במעריב ובכלי התקשורת החב"דיים צילום: שטורעם
שמואלי בקמפיין הסברה שמעורר הדים נרחבים
מערכת שטורעם

שמואל שמואלי המוכר כנציג הרבי מליובאוויטש לענייני ארץ ישראל שלנו, פתח ביום רביעי בקמפיין הסברה בתקשורת הכללית לפיה לממשלת המעבר אין סמכות לקבל החלטות בענין הסכמי הרגיעה ושחרור מאות רוצחים לחמאס.

במסגרת זו פורסמה מודעה בולטת ב"מעריב" ביום רביעי, בצד חשיפת עמוס גלעד אודות מחדלי הממשלה בנדון, שבעקבותיה הוא ננזף קשות בישיבת הקבינט, ביום רביעי.

בפרסומיו בתקשורת אתמול גם חשף שמואלי את ה"סקופ" לפיו "אהוד ברק ניסה למסחר את גורלו של גלעד שליט כדי לנסות ולקבל עוד כמה מנדטים ביום הבחירות".

בפרסומים בכלי התקשורת החב"דיים השבוע, קורא שמואלי לציבור לפעול למניעת מחדלים צפויים של הקבינט בענייני הבטחון של ישראל ולעמוד על המשמר שנשיא המדינה לא יעוות את רצון הבוחר.

הנה נוסח הקמפיין:

בצמוד למודעה שפירסמנו היום בעמ' 5 ב"מעריב" (ראה צילום המודעה בגיליון זה), נחשף, ישירות או בעקיפין, המחדל הגדול של שלישיית המוסקטרים הממשלתיים: אולמרט-ברק-לבני.

לא בכדי בחרנו להכתיר את מודעתנו בכלי התקשורת במילה אחת: "מחדל"!

העיתונאי בן כספית, מפרסם בעמוד הסמוך למודעתנו ב"מעריב" את הסקופ של ראש האגף המדיני-ביטחוני בישראל, עמוס גלעד.

לראשונה, יוצא איש הקשר הנאמן בין ישראל למצרים, שהכל היללו אותו עד היום בפרסום האמת על המחדל הממשלתי, בהקשר לחמאס ולגלעד שליט.

האמת המרה היא כי שר הביטחון, אהוד ברק, ניסה למסחר את גורלו של גלעד שליט כדי לנסות ולקבל עוד כמה מנדטים למפלגת העבודה ביום הבחירות.

לאלה אשר משפשפים, אולי, את עיניהם בתדהמה אזכיר "נשכחות".

יומיים-שלושה לפני הבחירות "הודלף" לציבור באמצעות כלי התקשורת, שייתכן שתוך 24-48 שעות יושג הסכם הרגיעה עם החמאס…

ה"הדלפה" הזו הגיעה מכיוון שר הביטחון בליווי "שתיקת הכבשים": אולמרט ולבני.

ברק "מכר" את שליט תמורת מנדטים

מסתבר, כי ברק הציע לחמאס עיסקה קונקרטית: אנחנו נוותר על שליט בשלב זה – בתמורה לכך שהחתימה על הרגיעה עם החמאס באמצעות מצרים, תתבצע לכל המאוחר ביום הבחירות…

ברק קיווה שהעם יעלוץ על כך, יהלל את תבונתו של שר הביטחון שלו, שסגר מעגל דיפלומטי באמצעות מבצע "עופרת יצוקה"…

ברק העריך, כמובן, ש"פצצה" תקשורתית כזו תביא לעבודה 5-10 מנדטים נוספים…

אולם, ברק שוב שכח עם מי יש לו עסק… החמאס זיהה את חולשתו של ברק – ולא הסכים להעניק לו "מתנה" כזו בדמות הסכם "תהדייה" ביום הבחירות…

לאחר שהתבררו תוצאות יום הבחירות וגוש מרכז-שמאל חטף מכה אנושה – יצא לפתע מהארון ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפניה לציבור וטען שלא ייתכן לבצע עיסקה עם החמאס בלי שיחרור גלעד שליט תחילה…

מובן שהתפנית החדה של ישראל, כמתואר לעיל, גרמה לעימות עם מצרים שהוצגה ככלי ריק.

לעניין זה, כדאי לשים לב לדבריו של עמוס גלעד המתפרסמים בעמ' 4 ב"מעריב" היום:

"… אני לא מבין מה הם מנסים לעשות. להעליב את המצרים? כבר העלבנו. זה טירוף. זה פשוט טירוף… הרי פוגעים בבטחון הלאומי!… תחילה ועד עכשיו ראש הממשלה בכלל לא עסק בזה. פתאום, הפכו את הסדר. פתאום, קודם לקבל את גלעד. לא מבין את זה", אמר עמוס גלעד.

אז, אולי, הציבור יבין עכשיו, את מה שפורמאלית עמוס גלעד לא מבין…

העובדות הללו אשר מצטרפות לשורה ארוכה של מחדלים קיומיים, כפי שפרסמנו בעבר – שוללים בעליל את סמכות ממשלת המעבר לקבל החלטות דראסטיות כלשהן – ובוודאי לא כאלה אשר יכבלו את ידיה של הממשלה החדשה שתקום בישראל. הקבינט והממשלה אינם רשאים להחליט על "מתווה" של ביצוע החלטות אסטרטגיות ארוכות טווח.

ניתן להשפיע על פרס עכשיו

עלינו גם לפעול ככל האפשר בהקשר לכב' נשיא המדינה, מר שמעון פרס.

אין כיום בנמצא בעל ניסיון פוליטי כמו שמעון פרס.

פעמיים בתולדות המדינה נכשל בתפקידו מועמד להרכבת ממשלה – ובשניהם פרס עצמו היה מעורב.

בפעם הראשונה בהקשר ל"תרגיל המסריח" בשנת תש"ן; בפעם השניה באחרונה, עת הטיל פרס על ציפי לבני להרכיב ממשלה – וכשנכשלה, נגררנו לבחירות הנוכחיות.

ראוי כי הציבור יציף את לשכת הנשיא בקריאה לבל יהין פרס לסכן את ביטחון המדינה.

שהרי, אם פרס יטיל בימים הקרובים על ציפי לבני את הרכבת הממשלה בנימוקם "מפולפלים" כלשם, התוצאה ברורה מראש: ישראל תפסיד עוד כ- 6 שבועות של שלטון יציב ובר-סמכא – שכן רק לאחר תקופה זו יוכל הנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, בעקבות כשלונה הברור מראש של ציפי לבני.

פרס ומנהיגי השלטון יודעים היטב כי נוכח המצב הבטחוני והכלכלי הנוכחי של ישראל – והאתגרים הזקוקים לטיפול מיידי נוכח "איומים קיומיים" מיידיים כהגדרת משרד הביטחון מאתמול – 6 שבועות מיותרים להתארגנות קואליציונית מהווים בפני עצמם סיכון אסטרטגי לישראל.

* * *

כפי שהציבור יכול להבחין, חתמתי את מודעותי בתפקידי כנשיא עמותת "אחינועם" והמטה העולמי לישראל בטוחה – ולא כ"נציג הרבי מליובאוויטש לענייני ארץ ישראל שלנו".

כזכור, ייסדתי את ארגון "אחינועם" בשנת תשל"ד (1974) – הגוף הראשון הכלל-דתי להקניית ערכי יהדות לעם – כאשר, בהוראת הרבי, נשארתי בזמנו בארה"ב ובמקביל הטיל הרבי על אמי, מרת ד"ר חנה תחי' כגן, את ניהול "אחינועם" בישראל (העוסק, כיום, בעיקר כאולפן גיור).

"המטה העולמי לישראל בטוחה" הוקם באוסטרליה בשנת תש"ס בהמשך למאבק על עתיד הגולן, בזמנו במסגרת "תנועת הגולן שלנו".

מסיבות מובנות, בחרתי, אפוא, לחתום על מודעות הקמפיין באופן הזה, אולם מכח מעמדי כ"נציג הרבי לענייני ארץ ישראל שלנו", הנני קורא לציבור אנ"ש לעשות כל שביכולתם כדי לפעול בעוד מועד, לעמוד בפרץ ולחלחל את המסר הזה במהירות לציבור ולהנהגה – בטרם יתרחשו לנגד עינינו מחדלים נוספים, שיפגעו רח"ל היל"ת בעתידנו ובביטחוננו הלאומי והאישי.

כ"ה בשבט תשס"ט
 
 
 
 
 
 
הפרסום במעריב שעורר הדים
הפרסום במעריב שעורר הדים
 
הגב לכתבה

תגובות
1
1. תנו לאיחד הלאומי לבנות ביש"ע
כ"ח בשבט תשס"ט