ב"ה ערב ש"ק, י"ט אייר תשפ"ב | 20.05.22
הרב העלער והרב אוירכמן
הרב העלער והרב אוירכמן צילום: שטורעם
בעקבות השיחה הנוקבת: ישיבה חדשה תוקם בצפון

לאחר פרסום הדברים הנוקבים שהשמיע הרב העלער באוזני תלמידיו, כאן בשטורעם, החלו אישי חינוך וראשי מוסדות לדון בכובד ראש בבעיות ופתרונן ● בארץ ישראל סנונית ראשונה לתיקון המצב – מי שהרים את הכפפה הוא הרב משה שמואל אוירכמן השליח ומנהל המוסדות בקריות שבצפון הארץ ● שטורעם ימשיך לעקוב ולדווח
מערכת שטורעם

בשבוע שעבר, הבאנו תמליל בלעדי מדברים נוקבים וחריפים שהשמיע רבה של קראון הייטס וחבר הבד"ץ, הגאון החסיד ר' יוסף אברהם הלוי העלער שליט"א.

פרסום הדברים גרר תגובות רבות שהגיעו למערכת. לידינו הגיע מידע כי הרבנים וגדולי התורה שהתכנסו במתחם 'קעמפ גן ישראל' לכבוד אירועי ה'ירחי-כלה' השנתי, קבלו העתק לידיהם מהמאמר שהתפרסם ב'שטורעם', כאשר היה זה אחד מנושאי השיחה המרכזיים בימים של ההתכנסות והפסגה התורנית, בינות לשיעורים ולמושבים הרשמיים.

דמותו הרבנית המרשימה של הרב העלער, כמו רוחב דעתו והיכולת שלו להבין את נבכי נפש האדם הבא אליו להתייעץ בכל נושא תורני או אישי היא מן המפורסמות.

כפי הנראה, עומס המקרים המצטברים על שולחנו, מהורים ומחנכים בשכונת קראון הייטס, וכן חסידי חב"ד רבים מרחבי תבל, במיוחד השלוחים שיחיו הנוהגים להתייעץ עמו כאיש ניסיון מובהק, לצד יכולת ניתוח ופסיקה מדהימים, הביא אותו לנצל את השיעור השבועי לאברכי הכולל שבראשותו, ולומר את הדברים שעובדו והובאו כאן בשבוע שעבר.

אל שולחן המערכת הגיעה ידיעה, כי יש מי שכבר לקח את הדברים צעד קדימה. השליח ויו"ר מוסדות החינוך בקריות שליד חיפה, הרב משה שמואל אוירכמן, החליט להרים את הכפפה, וליישם את הדברים.

● מוסד חינוכי חדש בצפון

בימים אלה הוחלט על הקמת ישיבה קטנה מיוחדת, לתלמידים בגילאי 15 ומעלה, שתשלב בתוכה לימודי קודש ברמה גבוהה אך בהתאמה אישית לכל תלמיד, מבלי לחייב את כולם ללמוד את אותו חומר ובאותה הרמה.

זאת כדי לפתור את אחת הבעיות החמורות עליהם הצביע הרב העלער הגורמת לזלזול של התלמיד בלימודים ובתורה בכלל ומוביל לנשירה ח"ו. לצד זה יועברו לימודי מקצוע, מקצועות שונים מענינים ומאתגרים שיעסיקו את הנוער בשעות אחר הצהרים, שילוב שיגרום גם ללימודי הקודש של הבוקר ושל הערב להיות איכותיים יותר.

מאז פרסום הדברים של הרב העלער, התייעץ הרב אוירכמן עם שורה מכובדת של רבנים, משפיעים ואישי חינוך, כך הוחלט להקים את הישיבה בקרוב. הישיבה תוקם בכפר הנופש 'שורשים בגליל' שממוקם במקום קסום בגליל המערבי בין היישוב מעלות לכפר ורדים.

כ"ג במנחם-אב תשע"א