ב"ה ערב ש"ק, י"ט אייר תשפ"ב | 20.05.22
הרבי: מי שאשם במצב התדרדרות הנוער אלו ההורים

בעקבות סדרת הכתבות והמאמרים של שטורעם בנושא החינוך בתוך ליובאוויטש, מפרסם היום בית ההוצאה לאור של תורת הרבי 'ועד הנחות בלה"ק' שיחה מיוחדת בנושא ● אי אפשר לטעון לבחורה בת 18 'היכן את מסתובבת' ומדוע את מאחרת לבוא הביתה, כאשר הדוגמא חיה שראתה אצל אביה ואמה מגיל ילדות לא היתה חסידית ויהודית מספיק ● חובה ללמוד היטב לפני שמאשימים את המוסדות ואת המסגרות או את הנוער עצמו ● קצת חשבון נפש עצמי לפני ראש חודש אלול
מערכת שטורעם

ההכנות לפתיחת שנת הלימודים החדשה, בכל מוסדות החינוך, שנת ה'תשע"ב שתפתח בראש חודש אלול הבא עלינו לטובה, בעיצומם.

הכנות הם לא רק סיוד ושיפוץ, הרחבת הכיתות, גיזום החצר, ותקנים נוספים ממשרד החינוך.

הכנות הם תגבור כוחות חיוביים ומקצועיים, ימי השתלמות למורים ולמורות, ועיון מחודש בתורתינו הקדושה לבדוק את ההלכות של חינוך הבנים והבנות.

בדיוק לשם כך מפרסם 'שטורעם' את השיחה של הרבי בנושא, שמפרסם היום בית ההוצאה לאור של תורת הרבי 'ועד הנחות בלה"ק'.

שטורעם, המוביל את המדיה החב"דית בארץ ובעולם, מתכונן לשנת הלימודים ומציף את הבעיות בחינוך, תוך שהוא מגיש את הבמה לרבנים, משפיעים, יועצים חינוכיים והורים, לדון ולהביא פתרונות.

פתחנו במאמר מיוחד שנכתב מתוך שיעורו של הרב העלער שליט"א. ודיווחנו על פרוייקט ראשון שבדרך כתוצאה מהדברים, ויש עוד כמה שנבנים בארץ ובעולם, כשהדברים יבשילו נהיה כאן כדי לדווח לכם.

הרצאתו של האברך הצעיר ר' דובי ברוד, ששימש במשך שנים ר"מ ואיש חינוך מקצועי בישיבת תות"ל ברינוא - צרפת, הכתה גלים בכינוס המחנכים השנתי, ולאור ההדים הרבים הבאנו את דבריו.

גם תגובה של הורה כאוב, ודברים חריפים לא פחות של ראש ישיבה המתעורר.

עתה כדאי לשים לב בעיון לדבריו הקדושים של הרבי, שמפנה את כל כובד המשקל לדוגמא האישית של האבא והאמא, מרגע שהילד או הילדה נולדים.

הם ורק הם, יכולים להיות המשענת האמיתית, והיסוד הבטוח לכך שיגדל להם ילד חסידי.

השיחה מוגשת לפניכם, לעיון, וליישום!

כ"ט במנחם-אב תשע"א