ב"ה יום ראשון, ט' תשרי תשפ"א | 27.09.20
בסוף מצאנו את קרלוס
בסוף מצאנו את קרלוס צילום: Chabad.org
בסוף מצאנו אותו: קרלוס / רשמים ממסע חיפושים

מסתובבים בעולם ומחפשים יהודים: הבחורים שיצאו לרחבי העולם במסגרת פרוייקט 'מרכז שליחות' מדווחים על מסע החיפושים ● התמימים חיים שטרן ויעקב פרמן מדווחים מצ'ילה: הגענו מהחום הניו יורקי ישר לתוך מזג אויר קר, למקום מרהיב. בניגוד לתיירים, בילוי בחיק הטבע לא הי' בלו"ז שלנו. היינו מוגבלים בזמן, ולכן מיהרנו לחפש יהודים. עם הציוד הבסיסי (תפילין ומזוזות וכדומה) ביד, יצאנו למתחם קניות מרכזי בעיר, ושאלנו בכל חנות אם מישהו כאן יהודי - שמונה פעמים נעננו בשלילה ● אולם בחנות הבאה מצאנו אותו: את קרלוס ● כמה שנים לא זכה קרלוס להניח תפילין? ● רשמים ממסע החיפושים - 'מרכז שליחות'
Chabad.org/ Chaim Stern & Yaakov Perman

מסתובבים בעולם ומחפשים יהודים: הבחורים שיצאו לרחבי העולם במסגרת פרוייקט 'מרכז שליחות' מדווחים על מסע החיפושים.

התמימים חיים שטרן ויעקב פרמן מדווחים מצ'ילה: הגענו מהחום הניו יורקי ישר לתוך מזג אויר קר, למקום מרהיב. בניגוד לתיירים, בילוי בחיק הטבע לא הי' בלו"ז שלנו. היינו מוגבלים בזמן, ולכן מיהרנו לחפש יהודים. עם הציוד הבסיסי (תפילין ומזוזות וכדומה) ביד, יצאנו למתחם קניות מרכזי בעיר, ושאלנו בכל חנות אם מישהו כאן יהודי - שמונה פעמים נעננו בשלילה אולם בחנות הבאה מצאנו אותו: את קרלוס, בעל חנות תכשיטים שעיניו יצאו כמעט מחוריהן כשהוא ראה שני בחורים עם כובעים, חליפות וציצית.

קרלוס הזדהה כיהודי כמונו - כדבריו - ונענה להצעתנו להניח תפילין. באמצע שמע ישראל הוא פרץ בבכי ללא מעצורים. חיכינו עד שנרגע ואז הוא גילה שהוא הניח תפילין לאחרונה ביום הבר מצוה - לפני 70 שנה!

"מי הי' חולם שבמקום הזה תינתן לי הזדמנות נוספת להניח תפילין?"

קבענו לו מזוזה על משקוף החנות, כדי שאם יזדמן יהודי לאיזור, הוא יזהה את קרלוס כיהודי ומי יודע אם לא תהי' הזדמנות נוספת להניח תפילין בעתיד הקרוב?

ל' במנחם-אב תשע"ג