ב"ה יום רביעי, כ"ד אייר תשפ"ב | 25.05.22
השליח (קיצוני משמאל)I עם רה"מ והשגריר החרדי
השליח (קיצוני משמאל)I עם רה"מ והשגריר החרדי צילום: Lubavitch.com
נקודה חדשה על מפת השליחות: האי גרנדה

שלוחים חדשים בצבא הרבי: השלוחים הרב ברוך וחיה רוזמרין פתחו נקודה חב"דית חדשה על מפת העולם להפצת המעיינות והכנת העולם לגאולה ● לאחר חג החנוכה הם יצאו לאי גרנדה, המכונה אי התבלינים, וממוקם בשורת האיים הקריביים ● במקום כמה עשרות משפחות יהודיות, ומאות סטודנטים יהודיים הלומדים במסגרת בית הספר לרפואה במקום ● ההרשמה לפסח בעיצומה, וגם חיפוש אחר שטח לבניית בית הכנסת היהודי הראשון על האי ● לפני שבוע, בפגישה עם ראש הממשלה והשגריר סוכם על הכתרתו של השליח לרבה הראשי של המדינה
מערכת שטורעם

השלוחים הרב ברוך וחיה רוזמרין פתחו נקודה חב"דית חדשה על מפת העולם להפצת המעיינות והכנת העולם לגאולה, ומדובר באי גרנדה המכונה אי התבלינים.

הזוג רוזמרין החלו לפעול עם 500 הסטודנטים היהודים בביה"ס לרפואה באי.

הרב מיכאל מלניק, שגריר של כבוד בגרנדה, חרד למצבם של הסטודנטים היהודיים, וסיפק להם תשמישי קדושה, ואף דאג להגעתם של תלמידי התמימים לאי מידי פעם, במסגרת 'מרכז שליחות'.

כעת הוא פעל להביא את הזוג רוזמרין לשליחות קבועה. הרב רוזמרין אף התמנה לרבה הראשי של גרנדה על ידי ראש הממשלה מיטשל, ובקרוב יחלו בהקמת בנין קבע לפעילות. השלוחים החדשים פועלים בינתיים מתוך דירה שכורה, עם עשרות סטודנטים שמתארחים לסעודות שבת. רישום לליל הסדר טרם נפתח, ו-170 פניות כבר התקבלו..

בנוסף לסטודנטים היהודיים, ישנם כעשרים משפחות באי, חלקם אנשי עסקים. מעתה תהי' להם כתובת לכל צרכיהם היהודיים. 

גרנדה היא המדינה העצמאית הקטנה ביותר במחצית המערבית של כדור הארץ והיא ממוקמת בחלקו הדרומי של הים הקריבי. במקום מתגוררים כ-90,000 בני אדם.

כ"ב באדר ב' תשע"ד
(L-R) Rabbi Baruch Rozmarin, new Chabad representative to Grenada, Grenada's PM Keith Claudius Mitchell, Ambassador-at-large to Grenada, Rabbi Michael Melnick, and Grenada's Ambassador to the U.S. Dr.
(L-R) Rabbi Baruch Rozmarin, new Chabad representative to Grenada, Grenada's PM Keith Claudius Mitchell, Ambassador-at-large to Grenada, Rabbi Michael Melnick, and Grenada's Ambassador to the U.S. Dr. | צילום: Lubavitch.com