ב"ה יום ראשון, ט' תשרי תשפ"א | 27.09.20
מפנים את השלג ברחובות ניו יורק, בשנה שעברה
מפנים את השלג ברחובות ניו יורק, בשנה שעברה צילום: CHI
השלוחים נסעו > השלג מגיע לראשונה לניו יורק

היום (שלישי) נראו אחרוני השלוחים נוסעים לאהל הק' של כ"ק אדמו"ר זי"ע, ל'צאתכם לשלום' לפני הנסיעה חזרה למקום השליחות ● מזג האוויר הנאה, שהיה נדיר בתקופה זו של השנה, וכנראה נוצר במיוחד לכבודם של שלוחי המלך, הסיירת המובחרת שהגיעה להתכנסות השנתית, עומד להסתיים ● השלג הראשון לשנת ה'תשע"ה, בדרכו לעיר ניו יורק. לדברי החזאים, ביום רביעי יחל לרדת שלג, שאף ייערם לגובה של אינץ' אחד ● מזג האוויר בעיר ניו יורק בעת שהותם של השלוחים, היה ניגוד חריף לסופות שלג שהתרחשו בערים אחרות במדינת ניו יורק, כמו בבופולו שם נהרגו אנשים מהקור וממפולות שלג
כתב שטורעם בארה"ב

התושבים במדינת ניו יורק רגילים לראות מראות לבנים של שלג, אך לא בכמויות גדולות כל כך, תוצאה של אחת מהסופות החזקות והקשות שהיו באזור בשנים האחרונות.

לפחות שבעה בני אדם נהרגו. בתי ספר ומשרדי ממשלה נסגרו ואירועים מיוחדים נדחו. מאות בני אדם נותרו לבדם להתמודד עם תוצאות מזג האוויר הקיצוני במדינה שלא היה כמותו בחודש נובמבר זה כמעט 40 שנה.

האזור שנפגע בצורה הכי קשה מהסופה הוא מערב המדינה, בייחוד באזור העיר בופולו, העיר השנייה בגודלה במדינת ניו יורק, אחרי העיר ניו יורק. רשויות החירום הוזעקו כמה פעמים לחלץ אנשים שנתקעו במכוניותיהם ועמדו בפני סכנת מוות מידית, בסופה שהותירה תלוליות שלג בגודל של בתים והפכה את העיירות לגבעות לבנות שלא ניתן כלל להבחין ביניהם.

"זה מזג אוויר קיצוני מאוד שגם לנזק קשה מאוד בכל העיירות שמדרום לבופולו", אמר שון סמית מהשירות המטאורולוגי במרכז החיזוי הלאומי בעיר. בניגוד לסופת חורף רגילה, השלג הזה נוצר בעקבות "אפקט האגמים" שבו קור קיצוני ורוחות יבשות נפגשים עם זרמים שעולים מהמים החמים באגמים. עם זאת, האפקט לא הכה בצורה שווה בכל האזורים השונים המדינה.

מחר צפוי גל שלג נוסף שייערם לכמעט מטר נוסף. גורמים רשמיים הזהירו כי אנשים עלולים להילכד בשלג למשך ימים ואמרו כי המצב הולך להחמיר. מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קוואמו, הכריז על מצב חירום ושיגר לאזור כוחות משמר לאומי לחלץ את האנשים שנתקעו בסופה. רבים מתושבי האזור הפגוע שלחו באינטרנט תמונות של פתח ביתם החסום בחומה של שלג בעוד הם לא יכולים לצאת מהבית.

ג' בכסלו תשע"ה