ב"ה ערב ש"ק, י"ט אייר תשפ"ב | 20.05.22
השליח הרב חזקי ליפשיץ (משמאל) מקבל את פני המשלחת מישראל
השליח הרב חזקי ליפשיץ (משמאל) מקבל את פני המשלחת מישראל צילום: שטורעם
עם שחר: מסע ההלוויה של אור ע"ה יחל בקטמנדו

השליח הרב חזקי ליפשיץ: "השעה כעת 2 בלילה. במשך היום כולו התעסקנו בהבאתו של אור אסרף ז"ל לקטמנדו, דאגנו שיקבל את הכבוד הראוי בכל הקשור בהכנתו לטיסה לישראל. עם בוקר ארונו יטוס יחד עם אביו היקר, פטריק, אדם אציל ועדין נפש שלמד בילדותו במוסדות חב"ד בירושלים" ● בניגוד למה שהופץ בכלי תקשורת שונים, ועל ידי ארגוני יח"צ מגמתיים, הטיפול הקשה והמסור בחילוצו של אור, היה בידי חבריו המסורים מיחידת אגוז, והטסתו מהמקום בו נמצא במסלול הטיול עד לעיר הבירה היה באחריות וביוזמת בית חב"ד וצוות המומחים והמתנדבים השוהים במקום ● ראש העיר של צפת, נחת במקום עם משלחת ללמוד על היערכות וטיפול במצבי חירום ובמיוחד של רעידת אדמה ● ובינתיים ממשיכים בחיפושים אחרי נעדרים יהודיים ממדינות שונות בעולם, שהוריהם הדואגים עומדים בקשר ישיר עם השלוחים הרב חזקי וחני ליפשיץ
כתב שטורעם באסיה

שלוחו הראשי של כ"ק אדמו"ר זי"ע למדינת נפאל, הרב יחזקאל (חזקי) ליפשיץ, מספר: 

השעה כעת 2 בלילה בקטמנדו. כל כך הרבה רגשות מתנקזים כאן לתוך יום אחד. עד לפני שעה קלה ישבנו פה בבית חב"ד עם פטריק היקר, אבא של אור אסרף ז"ל. אדם אציל ועדין נפש.

במשך היום כולו התעסקנו בהבאתו של אור מהלאנגטנג לקטמנדו. השתדלנו לדאוג שיקבל את הכבוד האחרון המגיע לו באופן הראוי ביותר. מחר בבוקר הוא יטוס יחד עם אביו וחבריו הגיבורים מיחידת אגוז. נלווה אותם עד שנראה שהם על המטוס בעזרת השם.

יחד עם זאת ממשיכים לדאוג כאן לכל מחסורם של המטיילים המגיעים לבית חב"ד מאיזור פוקרה, האנאפורנה, האוורסט ועוד. את חדוות המפגש ותחושת ההקלה אצל החברים בכל פעם שקבוצה נוספת נכנסת אל המקום - קשה לתאר במילים. כל קבוצה שנכנסת מתקבלת בזרועות פתוחות, ארוחה חמה וחיבוק חם.

במקביל מחפשים אחר רשימות חדשות הזורמות אלינו ממשפחות של יהודים נעדרים מכל רחבי העולם. מחר נעלה שוב בהליקופטר לאיזור הלאנגטנג.

ראש העיר צפת מר אילן שוחט הגיע אלינו יחד עם מנכ"ל העיריה ובכיר במשרד הפנים לעמוד מקרוב אחר המתרחש באיזור.

בכל יום מתווספים עוד ועוד מתנדבים ישראלים למבצע של חב"ד נפאל לחלוקת מזון, ציוד, תרופות אוכל ושתיה באיזורים מוכי האסון. אנו משתדלים להרחיב בכל יום את איזורי החלוקה בתקווה שנוכל בעזרת השם להגיע לכמה שיותר אנשים.

הלוואי ונצליח! שנדע אך ורק טוב!

ט"ז באייר תשע"ה